Po długim czasie intensywnych przygotowań Szkolny Klub Wolontariatu dopiął swego – przedstawienie charytatywne pt. ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” mogło cieszyć pierwszych widzów. 25 i 26 kwietnia podopiecznych ,,zerówki” oraz uczniów klas 1-3, a 13, 14 i 15 czerwca – uczniów klas 4-8. Pieniądze zebrane w ramach przedsięwzięcia, w kwocie 3000 złotych, zostały przeznaczone na pomoc Ninie Huzakowskiej oraz na inne cele charytatywne.

W tym roku szkolnym ósmoklasiści-wolontariusze naprawdę dali z siebie wszystko, co zaowocowało niezwykłym sukcesem. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor, nauczycieli (Pani Moniki Szałkowskiej i Pani Wioletty Kłoczko) oraz Pana Karola Kiepera udało się zorganizować spektakl z prawdziwego zdarzenia. Oświetlenie, nagłośnienie, muzyka, dopracowana scenografia,
kostiumy – każdy element został dokładnie przemyślany i starannie przygotowany.

Lecz to przede wszystkim praca zespołowa i upór w dążeniu do celu zaprowadziły młodzież do tego miejsca. Dzięki współpracy międzyklasowej zostały powołane do życia następujące postacie:
-Królewna Śnieżka (Karolina Czołgowska),
-Matka Śnieżki (Michalina Ptaszek),
-Macocha Śnieżki/Zła Królowa (Wiktoria Piórkowska)
oraz jej starsza wersja (Teresa Macugowska),
-Krasnoludki (Paweł Szmurło, Milena Łobodzka, Martyna Szumińska, Bartosz Dąbrowski, Aleksandra Ott, Pola Piórkowska, Marcin Kowalski, Karolina Krawiec),
-Książę (Jakub Kuduk),
-Łowca (Mateusz Łobodziński, Weronika Mróz),
-Lustro Złej Królowej (Aleksandra Kobylarz),
-Ksiądz (Paweł Tarczykowski),
-Straż (Maja Wawrzyniak, Maciej Sęczkowski).

Przedstawienie nie mogłoby się odbyć bez udziału osób zaangażowanych w kwestie techniczne:
-Kurtyna (Jakub Siudziński, Mateusz Pedrycz, Jakub Marchlewski, Mateusz Liczmański),
-Scenografia oraz rekwizyty (Amelia Nowak, Amelia Benke),
-Udźwiękowienie i światło (Jakub Lelewski, Michał Nowiński),
-Fotograf (Jakub Lelewski),
-Lektor, scenograf, scenarzysta (Weronika Głuszkowska).

Przesłuchania, godziny prób, konieczność improwizacji w sytuacjach podbramkowych, stres – jak się okazało, nawet tak trudne momenty nie przeszkodziły ósmoklasistom w rozwijaniu swoich pasji, nawiązywaniu relacji, ale przede wszystkim – w pomaganiu innym. Teraz nie będzie to już tylko pomoc materialna – niebawem wolontariusze wybiorą się do Domu Pomocy Samarytanin oraz hospicjum, by nieść pomoc w szarej codzienności – uśmiech.
Trzymajcie kciuki!

Weronika Głuszkowska