26 września po raz kolejny obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Dzień ten został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku w celu zachęcania do nauki języków obcych oraz promowania wielojęzyczności oraz różnorodności kulturowej Europy.
Ponieważ w tym roku 26 września wypadł w niedzielę, w naszej szkole Dzień Języków odbył się 30 września. Tego dnia uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych zaprezentowali scenki, piosenki i ciekawostki przybliżające kolegom i koleżankom język i kulturę jednego z krajów europejskich.
W tym roku nasi uczniowie po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, przygotowując ciekawe prezentacje, bogate w informacje o geografii, historii i kulturze wybranych krajów. Odwiedzili nas bogowie olimpijscy i herosi. Mieliśmy okazję kibicować zawodnikom Paris Saint-Germain. Poznaliśmy najdłuższe niemieckie słowo – miało kilka metrów! Zaśpiewały dla nas gwiazdy piosenki włoskiej i szwedzkiej. Pojawiły się też specjały kuchni narodowych. Prezentacje były bardzo różnorodne, pouczające i zabawne. Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy za pracę włożoną w ich przygotowanie.
Gracias! Danke! Grazie! Tak! Merci! Thank you!