W marcu i czerwcu br. uczniowie klas 7 urządzili happening dla kolegów i koleżanek z 1-3 z okazji Dnia Ziemi. Podczas lekcji plastyki siódmoklasiści wymyślali hasła dotyczące segregacji śmieci. Później pisali pędzlem i kolorowymi farbami gotowe teksty na dużych formatach brystolu (50×70 cm). Następnie starsi uczniowie odwiedzali młodszych w klasach, a ci dzielnie odczytywali hasła. Potem dzieci wybierały kolor balonika, w którym znajdowały się karteczki z nazwami odpadów. Kiedy pękał, młodsi uczniowie odczytywali jakie śmieci wrzucamy do pojemnika białego lub czerwonego. Następnie odbywało się losowanie napisów  z kopert, w kolorach odpowiadających tym na koszach na śmieci. Uczniowie z klas 1-3 czytali hasła i wrzucali „śmieci” do właściwej koperty – żółtej, zielonej i niebieskiej. Poprzez zabawę wszyscy powtórzyliśmy sobie jak segregować śmieci.