Grupa młodych reprezentantów naszej szkoły wzięła udział w składzie pocztu sztandarowego na uroczystościach wojewódzkich obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej, które zostały zorganizowane na Skwerze im. Oficerskiej Szkoły Artylerii. Mając za patrona kapitana Jana Drzewieckiego, uczestnika polskiej wojny obronnej sprzed 84 lat, trudno byłoby nie pojawić się w tym miejscu 1 września.

Nasi uczniowie – stojąc ramię w ramię z orkiestrą wojskową – razem z uczestnikami walk, przedstawicielami władz miasta i województwa, toruńskimi żołnierzami oraz innymi zaproszonymi gośćmi – godnie upamiętnili wszystkie ofiary zbrodniczego niemieckiego najazdu i okrutnej okupacji z lat 1939-1945. Co godne zauważenia – uczniowie poświęcili swój cenny czas w dniu wolnym, przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych.

Dziękując wszystkim za pomoc – zarówno 1 września, jak i w czasie dzisiejszego rozpoczęcia roku szkolnego dla klas 0-3 i 4-8 – dzielimy się kilkoma fotografiami z niedawnych uroczystości.

Opiekunowie szkolnego pocztu sztandarowego