Grudzień to czas przygotowań do Świat Bożego Narodzenia. W ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie klas 6 udekorowali pierniczki, a następnie przygotowali rozmaite świąteczne herbatniki. Do wykonania zadań przedświątecznych uczniowie wykorzystali sprzęt dostępny z programu Laboratoria Przyszłości: stolnice, czajniki elektryczne, zastawę stołową, sztućce, obieraczki, miski, trzepaczki, kubki, deski do krojenia itp. Uczniowie przy świątecznych melodiach degustowali pierniczki i herbatki świąteczne z owocami, goździkami czy laskami cynamonu.

W młodszej klasie drugiej do dekorowania pierników również wykorzystano stolnice. Gotowe pierniczki dzieci położyły na świąteczny stół podczas Wigilii Klasowej.
Wszystko wyglądało apetycznie, a aromat unoszący się od herbat świątecznych był niesamowity – magiczny, jak eliksir Św. Mikołaja.