Pasowanie uczniów klas 1 na czytelnika biblioteki szkolnej

Uczniowie klas 1 poznali zasady wypożyczania książek z biblioteki. Po uroczystym ślubowaniu wypożyczyli pierwszą książeczkę do domu.

• Uczeń w czytelni szkolnej

Biblioteka szkolna gościła uczniów klas 2. Poznali oni zasady korzystania ze zbiorów biblioteki w czytelni szkolnej. Zaznajomili się także z nowymi nabytkami zakupionymi w ramach NPRC.

Spotkanie autorskie z panią Agnieszką Kazałą

W poniedziałek 17 października gościliśmy w szkole autorkę, ilustratorkę i wydawcę książek dla dzieci- panią Agnieszkę Kazałę. W spotkaniu brały udział dzieci klas 0-3.
Celem spotkania było zachęcanie dzieci do czytania, oswajanie ich z książką. Nadto pokazanie, że autor to nie tylko nazwisko na książce w bibliotece, ale ktoś żywy i uśmiechnięty. Uczniowie poznali też inne techniki opowiadania bajek jak japońska sztuka Kamishibai.
Na zakończenie spotkania uczniowie mieli okazję pozyskać od autorki książkę z autografem.