Gościliśmy 24 nauczycieli z Białorusi, Czech, Francji, Irlandii, Litwy, Rosji, Ukrainy, Włoch i Wielkiej Brytanii.

„Jeszcze raz dziękuję za wsparcie, pomoc, otwartość, atmosferę i wszystko, wszystko. Było nam u  Was bardzo dobrze, spokojnie i bezpiecznie. Takie warunki bardzo pomagają w realizacji tak napiętego programu. Panie był zachwycone pobytem u Was, Wami – Paniami Dyrektorkami i nauczycielami. Wszystkie informacje zwrotne są bardzo wysokie”- takimi słowami podziękowała nam za współpracę koordynatorka stażu metodycznego, pani Lucyna Bzowska.

Kiedy w listopadzie 2018r. byli z wizytą studyjną w naszej szkole nauczyciele języka polskiego pracujący w szkołach za granicą, nie sądziliśmy, że to początek ciekawych kontaktów.

W wyniku nawiązania współpracy ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska” w dniach od 1 do 5 kwietnia gościliśmy 24 nauczycieli, którzy w ramach  projektu stażu metodycznego doskonalili swoje umiejętności. Nasi goście, to nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz języka polskiego pracujący w obcych systemach edukacyjnych. Przyjechali do nas z Białorusi, Czech, Francji, Irlandii, Litwy, Rosji, Ukrainy, Włoch i Wielkiej Brytanii.   Poza dużą dawką ćwiczeń warsztatowych, które koncentrowały się na metodach aktywizujących, nauczyciele w pierwszych dniach obserwowali zajęcia prowadzone przez nauczycieli naszej szkoły, a w kolejnych, to oni realizowali planowe zajęcia z uczniami „Trójki”. Takie spotkania podczas lekcji dostarczały zarówno nauczycielom, jak i uczniom wielu pozytywnych emocji. Ci ostatni mogli poznać też kulturę i obyczaje krajów, z których przybyli nasi goście, mogli zadawać pytania, opowiadać o Toruniu i Polsce. W środę nasi goście pod opieką zaprzyjaźnionego z SP 3 przewodnika, pana Daniela Ludwińskiego, zwiedzali starówkę. Byli pod wrażeniem gotyckiej zabudowy, muzeów i miejsc, do których torunianie nie zawsze docierają. Jedna z pań, która przyjechała z Włoch, tak się zafascynowała klasami sportowymi o profilu łyżwiarstwo figurowe, że obiecała przyjazd jesienią ze swoi uczniami.