W dniach od 15. do 20. listopada z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka –Mikołaja Pawlaka – w ramach ogólnopolskich obchodów Dnia Praw Dziecka, w Toruniu odbywają się różne akcje i wydarzenia, które kierowane są zarówno do młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych , jak i dorosłych.
Z tej okazji 15 listopada uczniowie klas 7B i 8A SP nr 3 mieli okazję porozmawiać z psychologami, którzy na co dzień są pracownikami Dziecięcego Telefonu Zaufania . Panie prowadzące zajęcia opowiedziały o swojej pracy, podejmowanych działaniach oraz problemach, z którymi zwracają się młodzi ludzie. A jest ich wiele, m.in. hejt rówieśniczy, agresja, odrzucenie, trudna sytuacja rodzinna, brak miłości i zainteresowania ze strony dorosłych. Uczniowie mogli też sprawdzić, jak szybko można połączyć się psychologiem z Telefonu Zaufania czy uzyskać odpowiedź na zadane pytanie na czacie. Pani psycholog odpowiadała też na pytania uczniów. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał magnes lub długopis z numerem Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, który czynny jest całą dobę.
Należy dodać, że z tej okazji w naszym mieście odbywa się wiele wydarzeń przygotowanych dla mieszkańców w każdym wieku, do udziału w których zaprasza Prezydent Torunia – Pan Michał Zaleski.