Serdecznie zapraszamy do Ośrodka Psychoterapii Remedis PRO przy ul. Moniuszki 39 w Toruniu na nieodpłatne spotkanie wprowadzające czym jest mindfulness & compassion – „Trening uważności dla dzieci i młodzieży”,
które odbędzie się w czwartek 7 grudnia:
dzieci w wieku 11-14 lat wraz z rodzicami na godz. 17:00
młodzież w wieku 15-19 lat wraz z rodzicami na godz. 18:30

Spotkanie poprowadzi:
Dyplomowana Nauczycielka Uważności dla Młodzieży w nurcie MBLC-YA, Coacha, Trenerka kompetencji społecznych i komunikacji w nurcie NVC (Nonviolent Communication), Katarzyna Drążkowska.

Dlaczego warto wziąć udział w spotkaniu?
„Trening uważności dla dzieci i młodzieży” niesie ze sobą wiele pozytywnych aspektów, między innymi:
zwiększa zdolność do utrzymania uwagi, empatii, jasności, odporności, radzenia sobie ze stresem i regulacji emocji
wiąże się to również ze zmniejszoną reaktywnością, impulsywnością, odczuwanym stresem buduje samoakceptację dziecka / nastolatka, łagodzi wewnętrznego krytyka.

Podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą porozmawiamy o uważności i jej niezwykłej roli w życiu młodego człowieka. Nauczymy się jednej, a może nawet dwóch dróg, by ją wykorzystać w codziennych sytuacjach. I poszukamy sposobu, by o niej nie zapominać i sięgać po nią w podróży przez codzienność. Tak jak po termos z ciepłą herbatą i pelerynę, które czekają spakowane w plecaku, gdy spotyka nas deszcz w wędrówce po górach.

Następnie odbędziemy krótką rozmowa z rodzicami, podczas której będzie możliwość porozmawiania o szerszym kursie i treningu uważności, stworzonym przez nauczycielkę Mindfulness Association UK dr Heather Grace Bond, na bazie prowadzonych przez nią badań naukowych na temat roli uważności oraz współczucia dla siebie i innych wśród dzieci i młodzieży. Porozmawiamy o pozytywnych aspektach uważności.

Zgłoszenia:
Zgłoszenie do udziału w spotkaniu prosimy przesyłać drogą emailową na adres: akademia@remedis.pl w tytule wpisując „Uważność dla dzieci” lub „Uważność dla młodzieży”.
Liczba miejsc ograniczona!