Lista finalistów i laureatów w roku szkolnym 2019/2020

Z radością informujemy, że w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły również zostali laureatami i finalistami konkursów.

Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2018/2019

Przedstawiciele SP nr 3 znaleźli się wśród zaszczytnego grona 117 uczniów toruńskich szkół podstawowych, którzy otrzymali tytuły laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych z różnych dziedzin. Należą do nich:

  • Michael Anderson – laureat konkursu przedmiotowego z języka angielskiego oraz finalista konkursów przedmiotowych z historii i matematyki
  • Max Leśniewski – laureat konkursu przedmiotowego z języka hiszpańskiego
  • Patrycja Krawczyk – finalistka konkursu przedmiotowego z biologii
  • Zofia Piątkowska – finalistka konkursu przedmiotowego z języka angielskiego
  • Jakub Krawczyk – finalista konkursu przedmiotowego z matematyki
  • Michał Fordoński – finalista konkursu przedmiotowego z matematyki
  • Maciej Marcinkowski – finalista konkursu przedmiotowego z chemii

Konkursy

  1. „Jan Paweł II – Ojciec wolności” – konkurs organizowany przez SP18 w Toruniu,
    Zofia Wylęgała 7D – I miejsce, Wiktoria Chmielewska 7C – III miejsce, opiekun Dorota Reiwer
  2. V Międzyszkolny Konkurs Historyczny z okazji Święta Niepodległości, Reprezentacja SP 3 – wyróżnienie dla reprezentacji, opiekun Maria Świetlikowska – Jęczmionka
  3. „Granice wyobraźni” – konkurs literacki organizowany przez SP1 w Toruniu – Maja Mikolaszek 4f – I miejsce, opiekun Dorota Reiwer
  4. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości „Polska Kokarda Narodowa” organizowany przez SP11 w Toruniu – Karolina Czołgowska 5C i Weronika Głuszkowska 5C – I miejsce, opiekun Iwona Rogowicz-Sokalska
  5. Konkurs „Moje Trofeum Leśne” organizowany przez PTTK oraz Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolny-Wychowawczy – Leon Baliński 4G – I miejsce, opiekun Iwona Rogowicz-Sokalska
  6. XI Międzyszkolny Konkurs z cyklu: „Dzieci w Europie” pt. „Prawa dziecka” organizowany przez SP28 w Toruniu – Zofia Walczak 5F – wyróżnienie, opiekun Iwona Rogowicz-Sokalska
  7. Międzyszkolny Konkurs Literacki „Kreujemy świat baśni” organizowany przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, dofinansowany przez Gminę Miasta Toruń – Natalia Kozdój 4F – I miejsce, opiekun Dorota Reiwer, Antonina Barańska 5A – II miejsce, opiekun Alina Klugiewicz, Milena Łobocka 5F – wyróżnienie, opiekun Alina Klugiewicz
  8. Międzyszkolny Konkurs Literacki „Ocalić od zapomnienia” – Zofia Wylegała 7D – II miejsce, Kacper Krajewski 7D – wyróżnienie, opiekun Dorota Reiwer
  9. Międzyszkolny Konkurs Literacki „Mój inny świat” organizowany przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – Max Leśniewski 6C – I miejsce, opiekun Danuta Daszkowska
  10. Międzyszkolny Konkurs Literacki „Toruńskie historie niezapisane (w stulecie powrotu Torunia do Polski)” – Weronika Głuszkowska 5C – I miejsce, opiekun Teresa Bednarska
  11. VI Wojewódzki Konkurs Katarzynkowy – Max Leśniewski 6C – II miejsce w kategorii „Zdjęcie”, opiekun Danuta Daszkowska
  12. Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Obrona cywilna wokół nas” pod hasłem „DZIAŁANIA SŁUŻB RATOWNICZYCH W SYTUACJACH KRYZYSOWYCH” organizowany przez Wydział Ochrony Ludności Urzędu Miasta Torunia- Marcel Rączka 5E – III miejsce, opiekun Iwona Rogowicz-Sokalska
  13. Konkurs plastyczny „Moje ulubione miejsce w Toruniu” zorganizowany przez Urząd Miasta Torunia, pod patronatem Prezydenta Miasta – Zuzanna Ronowicz 6D – nagroda, Anna Frątczak 6C –wyróżnienie, opiekun Iwona Rogowicz-Sokalska
  14. Konkurs plastyczny „Chrońmy powietrze – przeciwdziałajmy niskiej emisji” organizowany przez Stowarzyszenie „Tilia” oraz Szkołę Leśną na Barbarce – Weronika Głuszkowska 5C – I miejsce,
    Marcel Rączka 5E – III miejsce, opiekun Iwona Rogowicz-Sokalska
  15. Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt. „Tuwim, Brzechwa, Wawiłow- najpiękniejsze wiersze dla dzieci” organizowanym przez SP 10 – Julia Meller 6c – I miejsce, opiekun Danuta Daszkowska

UDZIAŁ UCZNIÓW W POZOSTAŁYCH KONKURSACH

  1. Międzyszkolny Konkurs Literacki „Toruńskie historie niezapisane (w stulecie powrotu Torunia do Polski)”;udział – Maja Mikolaszek kl. 4F , Wiktoria Chmielewska kl. 7C – opiekun: Dorota Reiwer;
  2. Międzyszkolny Konkurs Literacki „Mój inny świat” organizowany przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – Zofia Wylegała kl. 7D – opiekun: Dorota Reiwer;
  3. „Być poetą…” – konkurs literacki organizowany przez SP35 w Toruniu – Julia Buczkowska 7A – opiekun: Alina Klugiewicz;
  4. „Granice wyobraźni” – konkurs literacki organizowany przez SP1 w Toruniu, udział – 12 uczniów klas 4-6 – opiekun Dorota Reiwer;
  5. Konkurs wiedzy o Janie Pawle II organizowany przez SP18 w Toruniu – Gabriela Wylegała 7D, Katarzyna Kwoka 7D, Kacper Krajewski 7D – opiekun: Dorota Reiwer;
  6. Udział uczniów w ogólnopolskim konkursie czytelniczym „Wielka Liga Czytelników” – opiekun: nauczyciele-bibliotekarze;
  7. Udział reprezentacji SP3 w etapie rejonowym Diecezjalnego Konkursu Biblijnego: „Czytam Pismo Święte” – opiekun: Beata Kaszuba, ks. Dawid Koncicki;
  8. Konkurs: „Październik 2018 – miesiąc wolny od uzależnień” organizowany przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia – opiekun: Iwona Rogowicz-Sokalska;
  9. Konkurs na pocztówkę upamiętniającą 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości organizowany przez SP28 w Toruniu – opiekun: Iwona Rogowicz-Sokalska;
  10. Konkurs: „Chrońmy powietrze – przeciwdziałajmy niskiej emisji” organizowany przez Stowarzyszenie „Tilia” oraz Szkołę Leśną na Barbarce – opiekun: Iwona Rogowicz-Sokalska;
  11. Konkurs pn. „Barwy Niepodległości” organizowany przez SP1 w Toruniu – opiekun: Iwona Rogowicz-Sokalska;
  12. XI edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pn. „Postać Świętego Mikołaja na sportowo” organizowanego przez SP8 w Toruniu – opiekun: Iwona Rogowicz-Sokalska;
  13. XXXV Konkurs Recytatorski; udział w finale – Zofia Wylegała kl. 7D – opiekun: Dorota Reiwer;
  14. Ogólnopolski Konkurs Literacki „17 gram miłości” – Jagoda Lewandowska kl. 5D – opiekun: Dorota Reiwer;
  15. Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy „Wielka Liga Czytelników” – nauczyciele-bibliotekarze;
  16. Finalista Konkursu Przedmiotowego z Historii – Michael Anderson kl. 8A – opiekun: Agnieszka Bajdak;
  17. XIV edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pn. ”Najpiękniejsza palma wielkanocna” organizowanego przez SP4 z Odziałami Dwujęzycznymi ;
  18. VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Piernikolandia-Toruń-historyczne miejsca-sławni ludzie” organizowanego przez SP6 ;
  19. VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wiosna, wiosna ach to Ty …” organizowanego przez SP8
  20. Przedmiotowe Konkursy z języka polskieg, historii organizowane przez Kujawsko-Pomorskiego KO;

Wszystkim laureatom , wyróżnionym i reprezentantom szkoły serdecznie gratulujemy. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, pracę i czas, który poświęciliście na przygotowania do konkursów.