25 marca 2019 r. o godz. 18.00 w ramach spotkań z mieszkańcami Torunia naszą szkołę odwiedził Pan Prezydent Michał Zaleski. Na uroczystości zostały wręczone nagrody i wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pn. „Moje ulubione miejsce w Toruniu”.

W kategorii klas I – III nagrodę otrzymał Bartosz Górny – kl. 3b, natomiast wyróżnienia Piotr Petelski i Juliusz Wierzbowski – kl. 3b.

W kategorii klas IV – VIII nagrodę otrzymała Zuzanna Ronowicz – kl. 6d, natomiast wyróżnienie – Anna Frątczak – kl. 6c.

Przed spotkaniem z Panem Prezydentem o godz. 17.00 odbyły się warsztaty plastyczne dla zainteresowanych uczniów. Podczas warsztatów został odczytany list Prezydenta Torunia adresowany do uczestników, zachęcający do stworzenia Dziecięcej Mapy Pomysłów dla Torunia. Uczniowie zaproponowali swoje pomysły obiektów, które mogłyby powstać w Toruniu. Następnie prezentowali propozycje projektów na forum spotkania.