Po raz drugi w tym roku szkolnym bardzo liczna grupa uczniów SP3 wsparła połączone siły Programu Absolwent UMK oraz Klubu Maratońskiego UMK i wzięła udział w organizacji Biegu z książką.

Tegoroczna impreza została przesunięta z jesieni na wiosnę, wchodząc w skład bogatej oferty Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki (Toruński Festiwal Nauki i Sztuki). Choć miejsce zmagań (lasek bielański) pozostało bez większych zmian, to warto odnotować nową „bazę” całego wydarzenia – utworzony w miejscu dawnej stacji pomp Kopernikański Ośrodek Integracji UMK, otoczony powstającym od niedawna ogrodem społecznym.

Aż 25 wolontariuszy z klas 6B, 6C, 6D, 7A, 8A, 8B, 8F i 8G utworzyło sprawnie działające zespoły zajmujące się m.in. pracą w biurze zawodów, zabezpieczeniem trasy biegu głównego i sztafety oraz pomocą na linii mety. Z tak dobrze zorganizowaną pomocą można myśleć o naprawdę wielkich celach !

Wszystkim wolontariuszom składam serdeczne podziękowania, w imieniu swoim oraz organizatorów Biegu z Książką: Programu „Absolwent UMK” (Program „Absolwent UMK”) oraz KM UMK (Klub Maratoński UMK Toruń).

Mateusz Głowacki (SP3 / KM UMK)

PS. Wszystkim uczniom, którzy są zainteresowani bieganiem , polecam spróbować sił w cyklu Grand Prix Torunia w biegach przełajowych – są tam kategorie wiekowe do 7 lat (300 m), 8-10 lat (600 m), 11-12 (1400 m) oraz 13-15 lat (3200 m). Kolejna edycja GP – już 10 maja ! –>http://www.gptorunia.pl/