Wśród tegorocznych stypendystów Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu znaleźli się trzej uczniowie naszej szkoły: Jakub Krawczyk z klasy 8a, Max Leśniewski z 7c i Piotr Wasilewski z 7c.
Projekt „Prymus Pomorza i Kujaw” jest realizowany przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przewiduje coroczne przyznawanie i wypłatę stypendium aż do roku szkolnego 2022/2023. Celem wsparcia jest zwiększenie szans rozwoju edukacyjnego uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości, uczących się w województwie kujawsko-pomorskim. Program finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz krajowych środków publicznych.
Przyznane dodatkowe środki finansowe stypendyści będą mogli wykorzystać między innymi na rozwój naukowych zainteresowań w oparciu o stworzone przez siebie (w porozumieniu z nauczycielami- opiekunami) programy.
Max Leśniewski otrzymał również stypendium Prezydenta Miasta Torunia.