21 marca 2024 roku – ta data pozostanie w naszej pamięci na długo. To właśnie na dzisiaj przypadł kulminacyjny moment obchodów 100-lecia naszej Szkoły. Uroczystość została uświetniona obecnością znamienitych gości, w tym Prezydenta Torunia Pana Michała Zaleskiego, przedstawicieli Kuratorium Oświaty i Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia. Jubileusz zgromadził również na terenie Szkoły rodziców, byłych i obecnych pracowników i przyjaciół „Trójki”. Podkreśliło to znaczenie naszej Szkoły dla społeczności lokalnej oraz wkład, jaki wnosimy w rozwój edukacji. Pan Prezydent Michał Zaleski z okazji jubileuszu wręczył szkole – na ręce jej dyrektorki, pani Jolanty Sochy – Medal Honorowy Thorunium – w ten sposób wyróżniając naszą „Trójkę”.
W trakcie uroczystości mieliśmy okazję wspólnie celebrować osiągnięcia, które przez 100 ostatnich lat wpisały się w historię naszej placówki. Przygotowana część artystyczna była podróżą przez historię i współczesność Szkoły Podstawowej nr 3. Była to doskonała okazja, by przybliżyć wszystkim zgromadzonym sylwetkę patrona Szkoły – kpt. Jana Drzewieckiego. Jego ideały i wartości, którymi się kierował, są i będą dla nas inspiracją i motywacją do ciągłego rozwoju. Dzięki dzisiejszej uroczystości, pamięć o naszym patronie staje się jeszcze bardziej żywa, a jego duch wciąż obecny w murach naszej Szkoły. Występy naszych uczniów, wspomnienia absolwentów – wszystko to stanowiło piękne odzwierciedlenie naszej wspólnej drogi i historii naszej szkoły. Goście, którzy nas odwiedzili, opuszczali budynek z uśmiechami na twarzach, pełni radości i wspomnień minionych lat. Chociaż przez 100 lat istnienia „Trójki” zmieniała się jej lokalizacja, jedno pozostało niezmienne – serdeczna, rodzinna atmosfera, która zawsze towarzyszyła życiu tej Szkoły. Razem budujemy historię naszej Szkoły i razem patrzymy w przyszłość z nadzieją i determinacją. Niech ta setna rocznica będzie punktem wyjścia do kolejnych stu lat wspaniałej edukacji i rozwoju!