Podczas lekcji plastyki uczniowie klas 4 dowiedzieli się, że faktura, to charakterystyczne cechy powierzchni przedmiotu zależne od materiału i techniki wykonania. Fakturę można określić za pomocą dotyku i wyglądu np. gładka, chropowata. Do tego zadania wykorzystaliśmy papier ścierny zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie oglądali papiery ścierne o różnej grubości, od najdrobniejszej do najgrubszej struktury. Następnie wybrawszy odpowiedniej grubości papier, wykonywali na nim rysunki za pomocą pasteli lub kredek. Prace z fakturą powstały na różne tematy: „Kosmita”, „Wiosenne pejzaże”, „Podwodny świat”. W czerwcu prace zagoszczą na wystawie na drugim piętrze naszej szkoły.