Dnia 10 czerwca 2021r. o godz. 10:00 odbyło się w naszej szkole DYKTANDO TORUŃSKIE – konkurs ortograficzny pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Torunia, Pana Michała Zaleskiego. Uczniowie z pięciu szkół podstawowych pisali tekst dyktanda, nawiązujący tematyką do obchodów Roku Konstytucji 3 Maja. Nagrody dla laureatów to złote, srebrne i brązowe pióro Prezydenta Miasta Torunia. Uczniowie zmagali się z trudnym tekstem, składającym się z ponad 400 wyrazów. Laureatami zostali: Weronika Głuszkowska (SP 3), Tamara Wolny (SP 14) i Martyna Rutkowska (SP 14). Wyróżnienia otrzymają Piotr Wasilewski (SP 3), Bianka Robaczewska (SP 3)i Oliwia Słoma (SP 5). Zwycięzcom konkursu zostaną wręczone nagrody w Kancelarii Prezydenta Miasta dnia 24 czerwca 2021r. Cieszymy się, że mogliśmy gościć w murach naszej szkoły mistrzów ortografii z toruńskich podstawówek, Laureatom gratulujemy i do zobaczenia w przyszłym roku .