„Proszę Pana, po co w ogóle uczymy się historii ?”

Na przykład dlatego, że poznając dawne postacie i wydarzenia ważne dla Polski i świata, możemy też wpaść na trop nieco „mniejszej” historii – FASCYNUJĄCYCH dziejów regionu, miasta, a nawet dzielnicy czy budynku. A potem przekuć swoją P A S J Ę na S U K C E S.

Tegorocznym finalistą XX. edycji Miejskiego Konkursu Historycznego „Dzieje Torunia” został Juliusz Wierzbowski, uczeń klasy 7B. Miłośnicy historii ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych odpowiadali na pytania z dziejów miasta od czasów krzyżackich aż do współczesności, a tematem wiodącym był „Toruń w okresie dwudziestolecia międzywojennego”.

Reprezentantowi naszej szkoły gratulujemy świetnego wyniku i zapraszamy uczniów SP3 do udziału w kolejnej edycji konkursu, która rozpocznie się już jesienią tego roku.

Mateusz Głowacki – nauczyciel historii