W dniach 7 i 8 listopada w naszej szkole obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy na spotkaniach „Mamy… Niepodległą!” poprzez wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Wzięły w nich udział wszystkie klasy, uczniowie przyszli w tych dniach ubrani na galowo. Każde spotkanie rozpoczynaliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego włączając się tym samym do akcji „Szkoła do hymnu”, której inicjatorem był Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży. Klasa 3b wykonała nasz narodowy taniec polonez. Obejrzeliśmy film pt. „Gra o niepodległość” opowiadający o trudnym czasie powrotu naszej Ojczyzny na mapę świata, a także wysłuchaliśmy pięknych wierszy w wykonaniu naszych uczniów.

Organizatorzy: Mateusz Głowacki, Bożena Kowalska, Tamara Krzyszkowska, Beata Makowska, Żaneta Smolińska, Hanna Szudzik